Informacyjny łącznik między nauczycielami a rodzicami dzieci z gr III "Dzięciołki"

niedziela, 29 kwietnia 2012

Prezent dla dzieci w roku Korczaka i tzw "Rozdziobią nas kruki i....sąsiedzi"

Chcę (i wierze ,ze to mój obowiązek ) poinformować państwa o fakcie sprzedaży przez Miasto Gdańsk działki ( którą do tej pory użytkowaliśmy jako plac zabaw dla dzieci) Korporacji DORACO. Pani dyrektor , ani Wydział Edukacji nie dostali żadnych dokumentów świadczących o tym fakcie, a jedynie osoby wydelegowane z sąsiadującej firmy DORACO poinformowały o przejęciu gruntu. Mamy wynieść się z tego terenu do 31.08.2012. Jako Rada Pedagogiczna boimy sie ,że wydarzenie to pociągnie za sobą następne kroki , które mogą doprowadzić do usunięcia naszej placówki. Juz od kilku lat dochodziły do nas niepokojące plotki w tej sprawie wyciekajace z sasiadującego Zakładu Zieleni i w/w firmy. Zaznaczam ,ze Zakład Zieleni równiez w najbliższym czasie zmieni swoja siedzibę,a na jego miejscu i na pobliskich łąkach ma powstać osiedle dla Vip-ów budowane przez Doraco.
   Następna sprawa , która zapewne wiąże sie z w/w wydarzeniem jest fakt ,ze ogłoszono już przetarg na budowe nowego przedszkola NIEPUBLICZNEGO w Oliwie. Pomijam to ,ze ma powstać kosztem pięknych terenów zielonych
( zalesiona górka okolic ul.Czyżewskiego i P.Gdańca). Prawdopodobnie utrudniając nam dojazd do przedszkola( jedynie liczymy na tzw służebność) i biorac pod uwage ,ze dzieci nasze przebywaja w starym ,zabytkowym budynku doporowadzi do jego zamknięcia .Nowo wybudowane przedszkole niepubliczne ma zapewne zamknąć usta mieszkańcom Oliwy.
W związku z tym informuje Państwa ,że dn. 08.05 2012 w gimnazjum 23 w Oliwie ( o godz.18.00 odbędzie sie zebranie Zarządu Rady Oliwy i jednym z punktów będzie rozpatrywanie naszej sprawy. Proszę o jak najliczniejsze przybycie rodziców i w miarę możliwości poinformowanie o tym wydarzeniu innych rodziców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz