Informacyjny łącznik między nauczycielami a rodzicami dzieci z gr III "Dzięciołki"

wtorek, 29 stycznia 2013

Przedszkole czy szkoła? raport warunków


     Już niedługo będziecie państwo musieli zadeklarować czy Wasze dziecko będzie realizowało program przygotowania do szkoły w przedszkolu czy w szkole . A może chcecie aby szybciej poszło do 1 klasy?  Poniżej zamieszczam raport dotyczący
 WARUNKÓW EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ po pierwszym roku obowiązkowej nauki dzieci pięcioletnich przeprowadzony przez Stowarzyszenie i Fundację Rzecznika Praw Rodziców. Zachęcam do przeczytania!
     Rozpoczął się czas niedyspozycji i chorób. Do tej pory nasza grupa trzymała się najlepiej , niestety w tym tygodniu widać ,że i nas dotykają przeziębienia i grypa. Dlatego bardzo prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci z widocznymi objawami infekcji (katar, kaszel).


2 komentarze:

 1. Teraz to mam mętlik w głowie, a czy są jacyś rodzice zdecydowani czy poślą dziecko do zerówki w szkole czy zostawią w przedszkolu? Ciekawa jestestem waszego zdania aby móc podjąć własną decyzję. Jeszcze pytanie - niedługo musimy podjąć decyzję, tzn. za ile mniej/więcej?
  mama Stasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę się nie denerwować. Jeszcze przed rekrutacją czyli pod koniec marca powinniśmy zebrać od Państwa deklaracje czy dziecko pozostaje w przedszkolu w następnym roku. Jest to istotna informacja pomagająca wyliczyć wolne miejsca do rekrutacji dla nowych dzieci. Rodzice , którzy zastanawiają się czy pozostawić dziecko w przedszkolu czy posłać je do szkoły proszeni są o indywidualny kontakt z nauczycielem. Oczywiście nie podejmiemy tej decyzji za państwa ale możemy powiedzieć jak dziecko funkcjonuje w grupie biorąc pod uwagę sferę emocjonalną ....bo wg nas jest to dość istotna sfera. Sama umiejętność czytania i pisania nie wystarcza aby 5,6 latek dobrze odnalazł się w nowej rzeczywistości jaką jest szkoła.

   Usuń