Informacyjny łącznik między nauczycielami a rodzicami dzieci z gr III "Dzięciołki"

wtorek, 28 maja 2013

Aktywny Dzień Dziecka

Gdański Dzień Dziecka w Krainie Zabawy

 


 

Po raz kolejny w Parku im. Ronalda Reagana odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na imprezę zorganizowaną w dniu 1 czerwca w "Krainie Zabawy", przy ulicy Dąbrowszczaków, zapraszają: Grupa GPEC, MOSiR Gdańsk, Trefl S.A. oraz Lotos Trefl.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne!
W tym roku tematem przewodnim jest aktywne spędzanie czasu. Zabawa będzie trwała od godz. 11:00 do 16:00. Dla dzieci zaplanowano szereg atrakcyjnych zadań przy specjalnie przygotowanych stacjach, za wykonanie zadania będą rozdawane stemple. Każdy uczestnik zabawy otrzyma upominek, im większa ilość zebranych stempli tym atrakcyjniejsza nagroda.
- Gdański Dzień Dziecka w Krainie Zabawy to coroczne święto najmłodszych mieszkańców Gdańska. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Z całą pewnością nikt z Was, również Wasi rodzice, nie będzie się nudził. Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia tego wyjątkowego dnia razem z nami – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.
W tym roku dodatkową atrakcją będzie Bieg Rodzinny. Wszyscy uczestnicy - niezależnie od uzyskanego wyniku - wezmą udział w losowaniu nagród w postaci rowerów. Pokazy tańca i  sztuk walki z pewnością umilą czas spędzony w "Krainie Zabawy". Na festynie będzie można również rozegrać mecz siatkówki z gwiazdami sportu z drużyny Lotos Trefl.

Dla najmłodszych czekają zabawy na różnych dmuchańcach oraz malowanie twarzy. Trochę starsi będą mogli wypróbować swoje siły na ściance wspinaczkowej i w parku linowym. Pokaz szkolenia psów policyjnych to kolejna atrakcja zaplanowana na ten wyjątkowy dzień.  W przerwie pomiędzy aktywnościami, grami  i zabawami będzie można posilić się specjałami z grilla.
Na osoby, które mają zamiar przyjechać rowerem będzie czekał specjalnie przygotowany parking.

Bieg Rodzinny
Imprezą towarzyszącą będzie specjalny Bieg Rodzinny, który wystartuje o godzinie 13. Start i meta oraz biuro biegu będą znajdowały się na terenie Krainy Zabawy.
Dystans do pokonania to ok. 1000 m na trasie wiodącej alejkami parkowymi. By wystartować trzeba zgłosić się w minimum 2 osoby. W każdej drużynie powinno znaleźć się dziecko do lat 16. Formuła biegu jest otwarta i stanowi formę wspólnej zabawy. Nie będzie zatem prowadzona żadna klasyfikacja. Liczy się tylko udział, a wszyscy startujący będą mieli szansę wygrania jeden z trzech rowerów ufundowanych przez Grupę GPEC. W biegu wezmą udział również siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk.
ilustracjainformacja ze strony : http://mosir.gda.pl/pl/nowosci/dzien_dziecka_aktywnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz